Рекомендації з безпеки

Не дайте себе ошукати

80% випадків шахрайства відбуваються через передоплату замовлення напряму на картку продавцеві. Тобто ви оформлюєте замовлення не через кнопку Купити на сайті, а скидаєте гроші продавцеві за номером картки, яку він вам скинув. Ми розповімо, як не дати себе ошукати та безпечно купити або продати товар на IZI.ua

Блогер Діма Варварук радить, як не натрапити на шахраїв:
 

 

Купуйте безпечно

Ніяких передоплат за номером картки продавця

Ви ж знаєте, що не можна скидати гроші незнайомим людям на картку напряму? Так ви ризикуєте втратити свої кошти та залишитися без замовлення. Для безпечної покупки оформлюйте замовлення через кнопку Купити на сайті. Для цього ми створили надійну оплату карткою на сайті. Гроші за замовлення резервуються на транзитному рахунку банку-партнера, поки ви не отримаєте замовлення. А у випадку відміни замовлення, оплату за нього ви отримаєте назад на свою картку. Все безпечно та без ризику.  

 

Ведіть переписку в чаті на IZI 

Коли ви спілкуєтеся з продавцем на сайті, уся історія переписки зберігається, а боти на сайті моніторять переписки та виявляють підозрілі активності. Якщо продавець наполягає на іншому месенджері для переписки або скидає підозрілі посилання — не ведіться і насторожіться. Краще знайдіть товар у іншого продавця з високим рейтингом. Спілкування за межами IZI.ua ми, на жаль, не контролюємо.

 

Вивчайте інформацію перед покупкою

Уважно обирайте товар: почитайте його опис, подивіться фото і характеристики. Є питання? Не соромтесь, пишіть продавцю в izi-чат. Якщо потрібні додаткова інфа про товар або більше фото, — попросіть про це продавця. Тільки якщо усе ок — купуйте.

 

Перевіряйте товар при отриманні

Якщо товар пошкоджений або не відповідає опису — не забирайте його з пошти і напишіть про це продавцю. Зберігайте чеки, накладні та інші документи, що стосуються купівлі. А як маєте запитання до нас, напишіть, будь ласка на [email protected] :)
 

Обережно! Фішинг!

Не переходьте за сторонніми посиланнями з чатів, будь-яких месенджерів, смс або підозрілих листів вам на пошту.

 

Увага! Листи від izi.ua можуть надходити з email: [email protected], [email protected].

Якщо вам на пошту приходить лист з будь-якого іншого email, це — шахрайство.

Зараз в інтернеті дуже поширений фішинг. Що це таке? Якщо говорити простими словами, шахраї підробляють будь-які сторінки сайту так, що не відрізнити їх від реальних сторінок.

На таких сторінках є логотип сайту і вони виглядають дуже правдоподібно. Але є дуже вагома відмінність, і, якщо ви будете звертати на неї увагу, вас не обдурять. Наприклад, посилання на будь-яку сторінку izi.ua починається з https://izi.ua/ Як ви можете звернути увагу після izi.ua в назві посилання відразу є слеш «/». На посиланні шахрая все інакше, після izi.ua безліч різних символів і тільки потім слеш «/».

 

 

Випадки, коли вам можуть надіслати таке посилання:

  • шахрай відправляє вам в чаті посилання на своє оголошення. Не переходьте за ним, краще знайдіть оголошення на IZI через пошук самостійно, і тільки в такому випадку натискайте кнопку «Купити»;
  • шахрай відправляє вам посилання на форму, за якою ви нібито можете оплатити товар. Запам'ятайте! На IZI немає окремої форми на оплату товару і посилання на неї не існує.
 

Що буде якщо ви перейдете за посиланням від шахрая і натиснете кнопку «Купити» на сторінці з фішинговою посиланням?

Ви зробите оплату за межами IZI, а ваші гроші підуть безпосередньо шахраєві і їх вже не повернути.

 

Будь ласка, будьте уважні, а краще ні в якому разі не переходьте за прямими посиланнями, які вам можуть надати в чатах, месенджера, листах на пошту, смс.

Продавайте безпечно

Пам'ятайте про збереження особистих даних​

Додайте картку у особистому кабінеті, так на неї буде надходити оплата за товар. IZI не зберігає дані банківських карт та рахунків. Усі грошові операції здійснюються через фінансового партнера — АТ "ТАСКОМБАНК".

 

Будьте обережні

Якщо потрібно зустрітися з покупцем та передати товар, обирайте для зустрічі людні місця, а оплату за товар отримайте на картку, прив’язану у особистому кабінеті.  

 

Ось як додати картку у особистому кабінеті:

  • знайдіть розділ Платіжні картки;

  • натисніть кнопку Додати кратку;

  • введіть потрібні дані у віконце;

  • натисніть Зберегти картку;

  • для перевірки картки ми спишемо 1 грн і відразу її повернемо.

 

Будьте чесними

Якісно і правдиво опишіть товар, покажіть на фото всі його переваги та недоліки.

Детально заповніть інфу про себе. Це допоможе уникнути негативу з боку покупця і дозволить швидше продати товар. Вам ж це потрібно? ;)

 

Шахраї не мають меж у своїй діяльності та вигадують різні способи, аби ошукати людей. Ось кілька прикладів таких схем.

 

Філософська благодійність

Продавець пропонує товар безкоштовно (знайшов\віддасть гарній людині), просить тільки за доставку скинути гроші на картку. Скидає номер своєї картки у чат, як отримує оплату, одразу блокує користувача. 

 

Передоплата за перегляд

Просять внести завдаток за резерв товару або за перегляд. Після переказу коштів за номером картки, яку скинув продавець, переписка блокується. Така ж історія з нерухомістю. Завдаток за перегляд просять на картку, потім дають недійсну адресу і зникають. 

 

Підміна товару

Продавець розраховує на те, що покупець не буде\не зможе оглядати товар на пошті при отриманні. Наприклад, надішле не оригінальний парфум, а репліку. Або несправний ноутбук, замість робочого. 

 

Відкликання посилки

Продавець просить передоплату на картку і створює ТТН відправленого товару. Потім вимагає решту суми товару на картку. Коли отримує гроші, відкликає посилку. 

 

Зможете впізнати шахрая у Інтернеті? Пройдіть наш онлайн-тест та дізнайтеся відповідь ;)